•  09131273990 , 09375051860 , 09908032275
  •  09131273990
  •  09131273990

ساخت یونیت هیدرولیک


بر خلاف انتخاب یک جزء منفرد، مانند پمپ، شیر سوئیچ، کنترل فشار یا شیر کنترل، ساخت یونیت هیدرولیک یا پکیج برق شامل یک مونتاژ عملکردی است که از اجزا، زیر مجموعه¬ها و لوازم جانبی خاصی برخوردار است و از جمله مواردی است که برای انجام یک کار مهم یعنی تأمین نیروی هیدرولیک طراحی می¬شوند. یونیت برق هیدرولیک ممکن است از نظر اندازه مخزن از چند لیتر که به نیروی محرکه با اسب بخار کسری نیاز دارند، تا چند هزار گالن برای موتورهایی تا صدها اسب بخار متفاوت باشند. یونیت¬های نیروگاهی ممکن است کاملا اساسی باشند و برای دستیابی به یک کار منفرد طراحی و یا بسیار پیچیده برای عملیات منحصر به فردی ساخته شده باشند. به طور بالقوه، ساخت یونیت هیدرولیک در محیط¬های سخت مانند معدن، صنایع سنگین، صنایع متالورژی یا حتی ممکن است به عنوان منبع تغذیه مرکزی برای چندین دستگاه ماهواره مستقل استفاده شوند.


یونیت هیدرولیک
ویژگی¬های طراحی استاندارد یونیت هیدرولیک
یک یونیت هیدرولیک با دوام بزرگ ساخته شده برای کار کردن در طیف وسیعی از شرایط محیطی، دارای مشخصات طراحی بی¬شماری نسبت به سیستم¬های معمولی است. برخی از ویژگی¬های طراحی استاندارد یونیت هیدرولیک عبارتند از:
باتری¬ها: وسایلی هستند که می¬توانند به محرک¬های هیدرولیک متصل شوند. آنها آب را از مکانیسم پمپاژ جمع می¬کنند و به منظور ایجاد و حفظ فشار سیال برای تکمیل سیستم پمپاژ موتور در نظر گرفته شده¬اند.
پمپ¬های موتور: یک واحد برق هیدرولیک را می¬توان به یک پمپ موتور واحد یا چندین دستگاه مجهز به هر دریچه باتری مجهز کرد. با استفاده از سیستم پمپ چندگانه، معمولا فقط یک نفر در یک زمان کار می¬کند.
مخازن: مخزن یک واحد ذخیره¬سازی است که با حجم کافی برای مایع موجود در لوله¬ها در ساخت یونیت هیدرولیک، طراحی می¬شود. به همین ترتیب، مایعات محرک ممکن است گاهی نیاز به تخلیه داخل مخزن داشته باشد.
فیلترها: به طور معمول یک فیلتر در بالای مخزن نصب می¬شود. آنها یک واحد بای¬¬¬پس محوری هستند که دارای موتور، پمپ و دستگاه فیلترشکن مخصوص به خود است. می¬توان با فعال کردن یک دریچه چند جهته در ساخت یونیت هیدرولیک برای پر یا خالی کردن مخزن استفاده کرد. از آنجا که آنها متکی به خود هستند، در حین کارکرد واحد برق، فیلترها اغلب قابل تعویض هستند.


ساخت و تعمیر جک هیدرولیک


ساخت یونیت هیدرولیک
کولرها و بخاری ها: به عنوان بخشی از فرآیند تنظیم دما، در ساخت یونیت هیدرولیک می توان یک کولر هوا را در نزدیکی یا پشت واحد فیلتر نصب کرد تا از درجه حرارت بالای پارامترهای عملیاتی جلوگیری کند. به همین ترتیب، از سیستم گرمایش مانند بخاری با پایه روغن نیز می¬توان در صورت لزوم برای بالا بردن درجه حرارت استفاده کرد.
کنترل¬کننده¬های واحد قدرت: واحد کنترل کننده هیدرولیک رابط کاربری است که دارای سوئیچ¬های برق، نمایشگرها و ویژگی¬های نظارتی است. برای نصب و ادغام یونیت برق در سیستم¬های هیدرولیک ضروری است و معمولا می¬توان آن را به صورت سیمی در واحد برق یافت.
ملاحظات اساسی در ساخت یونیت هیدرولیک
با توجه به طیف گسترده¬ای از موارد استفاده یونیت برق هیدرولیک، اکنون این سوال مطرح می¬شود که یک طراح چگونه بهترین رویکرد را برای طراحی یونیت هیدرولیک انتخاب می¬کند؟ در ادامه این مقاله، 6 ملاحظه اساسی به منظور ساخت یونیت هیدرولیک مناسب ارائه می¬شود. لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.


1. تعیین هدف و نیازهای کلی برای ساخت یونیت هیدرولیک
برای اینکه در طراحی یا ساخت یونیت هیدرولیک موفق باشید، در ابتدای کار طراح باید بداند که به دنبال چه چیزی می¬باشد. علاوه بر این، اندازه، تعداد محرک¬ها، حجم¬ها و فاصله لوله کشی باید در نظر گرفته شود، زیرا تمام این عوامل بر ظرفیت، قدرت و نیروی مورد نیاز یونیت هیدرولیک تأثیر¬گذارند. طراحی یونیت هیدرولیک، می¬تواند با استفاده از یک یونیت از پیش تنظیم شده انجام شود و یا به یک ساخت منحصر به فرد و سفارشی نیاز دارد. بنابراین، ساخت یونیت¬های از قبل طراحی شده، از یک تولید کننده به دیگری متفاوت خواهند بود. با این حال، ساخت یونیت هیدرولیک با توان بیش از 100 اسب بخار، اغلب فراتر از دامنه یونیت¬های قدرت قابل تنظیم هستند. همچنین، نرخ جریان نیز در طراحی و ساخت یونیت هیدرولیک تأثیر خواهد داشت. در حالی که فرمولهای ارائه شده توسط دستورالعملها ممکن است با توجه به اندازه مخزن و ظرفیت پمپ باشند، طراح باید جریان برگشتی یا میزان فشار جریان بازگردانده شده به مخزن را نیز در نظر بگیرد.

ساخت یونیت هیدرولیک در اندازه¬ها و طرح¬های مختلف


2. محیط عملیاتی و موقعیت مکانی
ممکن است در ساخت یونیت هیدرولیک، ملاحظات اساسی از قبیل نوع، تعداد و اندازه محرک¬ها¬، نرخ جریان، فشار مورد انتظار (بازدید کنندگان)، طراحی مخزن داخلی تنها عوامل اصلی به نظر برسد، در حالیکه علاوه بر ضرورت رعایت تمام این عوامل در انتخاب و ساخت یونیت هیدرولیک، ممکن است عوامل دیگری نیز در طراحی تأثیرگذار باشند. آیا امکان استفاده از یک راه حل استاندارد و یا از پیش ساخته برای ساخت یونیت هیدرولیک وجود دارد. املاک و مستغلات، اصلی بودن دستگاه یونیت هیدرولیک، ملاحظات مربوط به خدمات پشتیبانی کمکی مانند نیرو، آب، هوا و سایر ابزارهای ضروری، عوامل اساسی دیگری هستند که یک طراح برای ساخت یونیت هیدرولیک باید آنها را در نظر بگیرد. موقعیت فیزیکی و محیط عملیاتی می¬تواند تعداد قابل توجهی از سایر پارامترها را اضافه کند. دمای محیط، ارتفاع و بسیاری از معیارهای زیست محیطی دیگر ممکن است لازم باشد در طراحی یونیت هیدرولیک مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال، یک واحد نیروگاهی که برای ارتفاعات ساخته شده است، باید شرایط مکش/ ورودی را با دقت بیشتری نسبت به همان واحد در سطح دریا در نظر بگیرد. برای طراحی و ساخت یونیت هیدرولیک کشتی یا محیط نمکی، ممکن است شما به گواهینامه¬های دریایی خاص یا پوشش¬های محیط زیستی ویژه نیاز داشته باشید. با توجه به دمای محیط نیز ممکن است ضرورت استفاده از ویژگی¬های گرمایش یا سرمایش پیشرفته در طراحی افزایش یابد.


3. قابلیت سرویس / زندگی
حتی قوی¬ترین طراحی و ساخت یونیت هیدرولیک نیاز به سرویس تعمیر و نگهداری دارد. به مرور زمان، اجزای مورد نیاز، جایگزین می¬شوند. مواد مصرفی مانند فیلتر باید در مکان¬هایی قرار بگیرند که دسترسی به آنها آسان باشد، طراح همچنین باید با توجه به سهولت کار، اندازه قوطی¬های تصفیه را در نظر بگیرد. حتی قطعاتی که ممکن است، به ندرت جایگزین شود باید مورد توجه قرار گیرد. شیوه های خوب ساخت یونیت هیدرولیک می¬تواند به طور قابل ملاحظه¬ای عمر دستگاه را افزایش دهد، به عنوان مثال، اطمینان حاصل کنید که لوله¬ها و شیلنگ¬ها دارای شعاع خم صحیح و مناسب هستند و به درستی ایمن شده¬اند. نصب و راه-اندازی نادرست نیز می¬تواند یک طراحی صحیح از پیش تعیین شده یا طراحی سفارشی یونیت قدرت هیدرولیک را تضعیف کنید.

مشخصات تعمیر و نگهداری در طراحی یونیت هیدرولیک


4. میزان تولید سر و صدا
تولید کنندگان یونیت هیدرولیک، ممکن است اطلاعات مربوط به میزان تولید سر و صدا دستگاه را نیز به عنوان یکی از معیارهای فروش در نظر بگیرند. بنابراین، طراح در زمان ساخت یونیت هیدرولیک باید در مورد میزان تولید سر و صدا نگرانی داشته باشد و اطلاعات منتشر شده توسط سازمان¬های نظارتی برای میزان سر و صدای مجاز را بررسی کند. طراح باید شرایط نصب و راه¬اندازی به عنوان مثال مونتاژ پمپ و موتور را در نظر بگیرد، چرا که با نصب ضعیف یک یونیت برق هیدرولیک، ممکن است نتایج خلاف انتظار به دست آید.

5- راندمان انرژی
علاوه بر موارد بیان شده، ممکن است طراح برای ساخت یونیت هیدرولیک، بهره¬وری انرژی را نیز در نظر بگیرد. در حالی که مطمئنا استفاده از موتورهای الکترونیکی با راندمان بالا می¬تواند در محدوده معینی باشد، اما ملاحظات اضافی برای انتخاب مؤلفه¬ها نیز می¬تواند بر مصرف و کارآیی دستگاه تأثیرگذار باشد.

6. هزینه های ساخت و تعمیر جک هیدرولیک
تعادل هزینه در برابر استحکام و ماندگاری ممکن است راه حل هایی نوآورانه برای ساخت یونیت هیدرولیک ارائه دهند. طراح باید بداند که بسیاری از عناصر می¬توانند بر عملکرد نهایی و هزینه طولانی مدت یک واحد قدرت تأثیر بگذارند. قیمت خرید اجزای مورد نیاز برای ساخت یونیت برق فقط نقطه شروع کار است و نه تنها معیار تصمیم گیری.

ساخت یونیت هیدرسولیکساخت و تعمیر جک هیدرولیک , پرس شیلنگ های فشار قویاتصالات و شیلنگ های فشار قوی