•  09131273990 , 09375051860 , 09908032275
  •  09131273990
  •  09131273990

ساخت و تعمیر جک هیدرولیک

جک هیدرولیک چیست؟
یک دستگاه استوانه‌ای شکل است. داخل استوانه روغنی وجود دارد که با فشار به آن نیرو وارد می‌شود و فشار وارد شده به آن به یک استوانه بزرگتر منتقل می‌شود. در نهایت همان روغن با فشار به پیستون استوانه منجر به حرکت دادن جسم می‌شود. مشابه این مکانیزم را می‌-توان در عملکرد ماشین آلاتی مثل جرثقیل مشاهده کرد. اگرچه این مکانیزم ساده به نظر می‌رسد اما کارهای بسیار سخت و زیادی را با بازده بالا انجام می‌دهد.


طرز کار جک هیدرولیک
در تولید جک هیدرولیک نکات متعددی مورد توجه قرار می گیرد. یک سطح مقطع بالایی که جسم روی آن قرار می‌گیرد، به نیروی بیشتری نیاز دارد؛ اما سطح پایینی آن که روغن را از طریق تلمبه زدن حرکت می‌دهد، به نیروی کمتری نیاز دارد. به عبارت دیگر، به یک سطح مقطع کم، نیروی کم و یک سطح مقطع بیشتر، نیروی بیشتری وارد می‌کنیم. در قطعات جک هیدرولیک، دسته جکی وجود دارد که نوعی اهرم ثانویه است و وظیفه افزایش نیروی محرک را بر عهده دارد؛ به این صورت که نیروی مفید از طریق دسته جک، نیروی وارد شده را افزایش می‌دهد.

کاربرد جک هیدرولیک
ساختار تقریباً ساده و قدرت بالای این جک ها پارامتر بسیار مهمی در ساخت و تولید جک هیدرولیک، محسوب می شود. انواع جک هیدرولیک به دلیل تنوع زیاد آن، کاربردهای گسترده‌ای دارند و همین امر سبب شده در مدل‌ها و ابعاد مختلف، طراحی و تولید شده و مورد استفاده قرار بگیرند.
در ادامه به برخی از موارد استفاده آن می‌پردازیم.
• جک هیدرولیک ماشین آلات کشاورزی : جهت بلند کردن و حرکت دادن ماشین آلات کشاورزی.
• جک هیدرولیک خودرو : کاربرد در همه خودروهای سواری و حتی ماشین‌های سنگین برای حرکت دادن خودرو از روی چاله و یا تعویض تایرها و ... .
• جک هیدرولیک ماشین آلات معدن : جهت کاربرد زیاد و غیر قابل انکار آن در معدن و حفاری های زیرزمنی،
• جک هیدرولیک ماشین آلات راه سازی : جهت بکارگیری در ماشین آلات راه و جاده سازی
• جک هیدرولیک ماشین آلات صنعتی اعم از : بالابر، جرثقیل‌ها، کمپرسی‌ها، لیفتراک‌ها و نیز کاربردهای متعدد دیگر اعم از پالایشگاه ها، برج سازی و معماری و ... .

جک هیدرولیک صنعتی با توجه به کاربردهای متنوعی که دارد، در سه نوع زیر تولید می‌شود:
• جک یک راهه: در این نوع جک قطر پیستون و دسته آن با یکدیگر هم اندازه بوده و فقط یک مجرا برای ورود و خروج روغن دارد. این جک‌ها در پایین بردن اجسام نیرویی ندارند و فقط قابلیت بلند کردن بار را دارند.
• جک یک طرفه: در جک یک طرفه قطر دسته پیستون کمتر از دسته است و دو مجرای ورود و خروج دارد که یک مجرا در سمت سر پیستون و دیگری در ته سیلندر قرار دارد؛ اما با این حال روغن تنها از سمتی ورود و خروج می‌کند که در طرف سر پیستون قرار دارد و مجرای دیگر در پشت پیستون فقط وظیفه تهویه هوا را برعهده دارد.
• جک دو طرفه: در این نوع جک نیز مثل جک یک طرفه قطر دسته پیستون کوچک‌تر از دسته است و دو مجرای ورود و خروج دارد و می‌تواند جسم را تحت فشار پایین ببرد.
تعمیر جک هیدرولیک
آنچه در خدمات پس از فروش جک‌ هیدرولیک بسیار اهمیت دارد، نگهداری صحیح از این جک هاست که طبیعتاً در عملکرد درست آنها نیز موثر است. تنها راه جلوگیری از خرابی جک هیدرولیک، قرار ندادن آنها در معرض عناصر خاص است. پیستون‌ها همیشه باید در حالت جمع شده قرار بگیرند و هرگز از روغن ترمز به عنوان روغن استوانه آن، استفاده نشود چراکه باعث از بین رفتن پمپ‌ها می‌شود.

شرکت طراح سازان صنعت بروز، شرکت طراح، سازنده و تعمیر تجهیزات هیدرولیکی و ماشین آلات صنعتی است. مهندسین حرفه‌ای و پیشرفته‌ترین تجهیزات استفاده شده در این شرکت، باعث شده در زمینه ساخت و تعمیر جک هیدرولیک پیشرو باشد.
شما می‌توانید برای استفاده از خدمات این شرکت و خرید جک هیدرولیک با مشاورین ما در ارتباط باشید.